Την Τρίτη 22/12/2015 και ώρα 11.30 στην αίθουσα εκδηλώσεων του Γυμνασίου Φυλής πραγματοποιήθηκε συγκέντρωση γονέων και κατόπιν δόθηκαν οι έλεγχοι προόδου του Α' τριμήνου για το σχ. έτος 2015-16. Όλοι οι εκπαιδευτικοί βρίσκονταν γύρω-γύρω στην αίθουσα και ενημέρωναν πλήρως τους γονείς των μαθητών σχετικά με την διαγωγή, την πρόοδο και την φοίτηση τους.

Ταυτόχρονα στο χώρο υπήρχε συνάδελφος από το Κ.Ε.Σ.Υ.Π Ελευσίνας, ο κ. Θεολόγης Ευάγγελος, και συμβούλευε ατομικά τους γονείς σχετικά με την επιλογή επαγγέλματος ανάλογα με τις κλίσεις του κάθε μαθητή.

Η αίθουσα εκδηλώσεων είχε στολιστεί Χριστουγεννιάτικα και παντού υπήρχαν πιατέλες με παραδοσιακά γλυκά.

Οι εκπαιδευτικοί του σχολείου υποδέχτηκαν τους γονείς σε εορταστικό κλίμα και με φιλόξενη διάθεση.

Η διευθύντρια & ο Σύλλογος Διδασκόντων του Γυμνασίου Φυλής

ευχαριστούμε τους γονείς για την καλή επικοινωνία, συνεργασία και βοήθεια στο εκπαιδευτικό μας έργο.