ΟΡΟΙ ΧΡΗΣΗΣ ΤΟΥ SITE

·         Οι πληροφορίες του δικτυακού τόπου διατίθενται στους επισκέπτες του δικτυακού τόπου για καθαρά προσωπική χρήση και μόνο για  ενημερωτικούς σκοπούς και σε καμία περίπτωση για εμπορικούς.

·         Επιτρέπεται χρήση του εκπαιδευτικού υλικού από τους μαθητές για μελέτη, από εκπαιδευτικούς ως βοήθημα για την διδασκαλία τους με την  προϋπόθεση ότι δεν θα αλλοιωθεί και θα αναγράφεται ο δικαιούχος των πνευματικών δικαιωμάτων.

·         Νομικές κυρώσεις θα επιβληθούν σε περίπτωση επέμβασης στο περιεχόμενο του δικτυακού τόπου.

·         Ο διαχειριστής δεν εγγυάται την ορθότητα και την ακρίβεια των πληροφοριών του ιστοχώρου στο σύνολό τους αφού προέρχονται από  άλλους συντάκτες, από άλλες πηγές και από ομάδα μαθητών μας.

·         Ο διαχειριστής δεν ευθύνεται για τυχόν εξάπλωση ιού  από την χρήση links προς άλλους δικτυακούς τόπους, ούτε για το περιεχόμενο  αυτών αλλά ούτε και για τυχόν διακοπή λειτουργίας τους.

·         Ο διαχειριστής δεν ευθύνεται για το περιεχόμενο των συζητήσεων στο Forum ή στο chat.

·         O χρήστης των υπηρεσιών κατάθεσης σχολίου στο Forum ή υπηρεσιών συνομιλίας (chat) και επικοινωνίας ( e-mail) δεν επιτρέπεται:

1.      Να δημοσιεύει  προσωπικά δεδομένα του ιδίου ή άλλων προσώπων

2.      Να χρησιμοποιεί άσεμνες εκφράσεις ή προσβολές

3.      Ασέβεια προς διάφορες μειονότητες

•        Ο διαχειριστής του δικτυακού τόπου, δικαιούται να διαγράψει καταχωρήσεις σε περίπτωση που παραβιάζουν έναν από τους παραπάνω                όρους ή την πνευματική ιδιοκτησία άλλων.
  •        Δικαιούται να τροποποιεί το περιεχόμενο του ιστοχώρου χωρίς κάποια προειδοποίηση.

Με την χρήση του παρόντα δικτυακού τόπου, δέχεστε ανεπιφύλακτα να τηρείτε τους παραπάνω όρους.

Οι φιλοδοξίες μας για τον παρόντα δικτυακό τόπο είναι πολλές.

Θέλουμε να αποτελέσει πηγή ενημέρωσης για τους μαθητές, τους γονείς και τους εκπαιδευτικούς και για οποιοδήποτε άλλο ενδιαφερόμενο.

Μια εθελοντική προσφορά και πρωτοβουλία από τον διαχειριστή, προς το σύνολο.

Ελπίζουμε να τύχει ανάλογης αντιμετώπισης και να μην καταρρεύσει λόγω κακής χρήσης.

Ο Διαχειριστής του δικτυακού τόπου