Οι μαθητές και οι μαθήτριες των Α' και Β' τάξεων του Γυμνασίου Φυλής επισκέφτηκαν το εργοστάσιο τετραδίων της SKAG στο Κρυονέρι, την Πέμπτη 20/10/2016 στα πλαίσια του μαθήματος της Τεχνολογίας.

Οι μαθητές συγκεντρώθηκαν στην αίθουσα συνεδριάσεων της εταιρείας και η υπεύθυνη στο τμήμα Marketing τους παρουσίασε το οργανόγραμμα της εταιρείας, τις διάφορες θέσεις εργασίας και τα αντίστοιχα προσόντα που απαιτούνται καθώς και βίντεο σχετικά με την ανακύκλωση.

Στη συνέχεια τους δόθηκε έντυπο για να βαθμολογήσουν τα μελλόντικα σχέδια στα τετράδια ώστε εκείνα με την υψηλότερη βαθμολογία να σταλούν απευθείας στην παραγωγή. Τα παιδιά έγιναν οι αξιολογητές σε 80 σχέδια.

Οι μαθητές αποχώρησαν από την αίθουσα συνεδριάσεων με δώρα στα χέρια τους. Η εταιρεία δώρισε σε κάθε παιδί ένα ημερολόγιο, ένα τετράδιο, στυλό και μια αναμνηστική φωτογραφία. Ακολούθησε κέρασμα και ξενάγηση στο χώρο παραγωγής.

Μαθητές και εκπαιδευτικοί φύγαμε από το εργοστάσιο με τις καλύτερες εντυπώσεις.

Ήταν μια από τις ομορφότερες εκπαιδευτικές επισκέψεις του σχολείου μας.