Το Σάββατο 27 Φεβρουαρίου, πραγματοποιήθηκε η πρώτη μουσική γιορτή παιδείας  που συνδιοργάνωσαν η Δευτεροβάθμια Σχολική Επιτροπή, ο Αθλητικός και ο Πολιτιστικός Οργανισμός του Δήμου «Η ΠΑΡΝΗΘΑ» και οι Ενώσεις Γονέων Άνω Λιοσίων και Ζεφυρίου.
Στο κατάμεστο από γονείς,  μαθητές  και καθηγητές  Κλειστό Δημοτικό Γυμναστήριο της Δροσούπολης, μαθητές από τα Γυμνάσια και τα Λύκεια του Δήμου έδωσαν στη σκηνή τον καλύτερο εαυτό τους και εισέπραξαν τον ενθουσιασμό και το παρατεταμένο χειροκρότημα του κοινού τους.

Το μαθητικό συγκρότημα του Γυμνασίου Φυλής κέρδισε τις εντυπώσεις με το απίστευτο κέφι και ήταν το μοναδικό που σηκώθηκε ο κόσμος για χορό.

Το χειροκρότημα αξίζει στους μαθητές: Χάζλαρη Γιώργο (μπουζούκι), Καρακασίδη Χρήστο (ηλεκτρική κιθάρα), Λεωνίδα Έφη (ακουστική κιθάρα), Βλάχου Μυρτώ (τραγούδι), Αλιμπέρτη Μαρκέλλα(τραγούδι), Μπανανά Χαρά(χορό), στον κ. Παππά Αναστάσιο (μουσικό) και στο Fun club του σχολείου.

Ακολουθούν φωτογραφικά στιγμιότυπα και το

της βραδιάς....