Οι μαθητές και οι εκπαιδευτικοί του Γυμνασίου Φυλής απέδειξαν ότι ξέρουν να το τσικνίζουν και να ζουν μαζί υπέροχες στιγμές!

Το πρωί όλοι οι μαθητές αναχώρησαν για περίπατο στο Λιβάδι. Τα αγόρια έπαιξαν μπάλα στο γήπεδο και τα κορίτσια έκαναν βόλτες και κάθισαν στις καφετέριες του χωριού. Στο σχολείο έμεινε όμως η ομάδα των μαθητών που ήταν υπεύθυνοι για το ψήσιμο μαζί με τον εκπαιδευτικό κ, Σιαμουρέλη.

Κατα την επιστροαφή στο σχολείο, οι μαθητές ακούγοντας τα τραγούδια στο προαύλιο, άρχισαν το χορό.

Στη συνέχεια ξεκίνησε το φαγοπότι. Ανέλαβε η ομάδα των μαθητών για τη διανομή μαζί με τις υπεύθυνους εκπαιδευτικούς και έτσι δίκαια όλα τα παιδιά έφαγαν ισόποσα καλαμάκια,ψωμάκια, λουκάνικα,γλυκιές κρέπες και ήπιαν άφθονα αναψυκτικά.

Η προεδράρα του 15-μελούς μας!!!

Αφού όλοι έφαγαν και ήπιαν, ξεκίνησε ο χορός, χωρίς σταματημό

Ευχαριστούμε πολύ τους χορηγούς μας!

Καλαμάκια και λουκάνικα προσέφεραν τα κρεοπωλεία: Πουλόγιαννος, 3 αδέρφια και Πλαβούκος Κων/νος. Αναψυκτικά το Super Market Bazaar και ψωμί ο φούρνος του "Μπουραϊμη Γεωργίου".